Na nelegální kopání vltavínů si muž pronajal bagr, zapadl s ním v bahně

  17:00
Nedaleko Boršova nad Vltavou na Českobudějovicku dopadli policisté muže, který v lese kopal vltavíny. Pronajal si k tomu bagr, v měkkém terénu však se strojem zapadl. Když se ho snažil dostat ven, upozornil na sebe nechtěně policii.

Nelegální hledač vltavínů uvázl s bagrem v bahně na Boršovsku. | foto: PČR

Muž středního věku, který byl při nelegální těžbě vltavínů přistižený i v minulosti, do lesa vyrazil v noci na úterý. Pronajatým bagrem hloubil jámu, která měla v průměru i do hloubky několik metrů.

Jenže měkké podloží jej zradilo. Pásový bagr uvázl v blátě a nemohl se dostat ven. Když se pro stroj muž v úterý přes den vrátil a snažil se ho vyprostit, vzbudil hlukem zájem okolí i policistů.

„Policisté muže zadrželi a formou zkráceného řízení ho předají soudu,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Místo drahých kamenů tak muže čekají nepříjemnosti. A to nejen ta, že musí na své náklady stroj vyprostit z bláta. „Hrozí mu až rok vězení,“ poznamenal Bajcura.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: