Týden knihoven nabízí čtení pro děti i přednášku o Klostermannovi

  16:06
Jak vyrobit originální obal na knížku, si vyzkoušely děti v Jihočeské vědecké knihovně Na Sadech v Českých Budějovicích. Akce byla součástí Týdne knihoven, který potrvá po celém Jihočeském kraji do pátku.

Děti si při Týdnu knihoven vyzkoušely v Budějovicích výrobu originálních obalů na knihy. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Nejmenší čtenáři mohou například ve čtvrtek v 16 hodin dorazit na pobočku v Suchém Vrbném na Čtení se Zauzlínou. Seznámí se tam s pohádkovými příběhy, které se staly v Krumlově. Ve stejný den je od 16 hodin Na Sadech dílna s názvem Ferda a jeho mouchy.

Program pro dospělé zaměřila Jihočeská vědecká knihovna hlavně na osobnosti regionu a lokální zajímavosti.

Historik Martin Gaži ve středu v Suchém Vrbném představí Poutní kostely a místa náboženské úcty na barokním jihu Čech. Písecký spisovatel kriminálních povídek Ladislav Beran zve zase na povídání do pobočky na Vltavě ve středu v 18 hodin.

Ve čtvrtek je v Lidické na programu Magický realista Karel Klostermann. „Originální pohled na rodové kořeny nabídne v přednášce Ondřej Fibich,“ zve Petra Mašínová z Jihočeské vědecké knihovny. Vstup na všechny akce je zdarma.

Jihočeská vědecká knihovna má necelých 20 tisíc čtenářů. Ti si mohou vybírat z fondu 1,3 milionu knih, časopisů a dalších dokumentů. Každý rok přibývá dalších 30 tisíc titulů.

Autor: