V karavanu na Strakonicku uhořel člověk, totožnost určí pitva a analýza DNA

  13:52
K požáru karavanu v Katovicích na Strakonicku vyjížděli hasiči v noci na dnešek. V troskách našli torzo lidského těla. Na místo museli přivolat i pyrotechnika, protože při zásahu se našlo střelivo do různých zbraní. Příčinu požáru objasní až další vyšetřování.

Požár karavanu dostali hasiči pod kontrolu během půl hodiny. | foto: Policie ČR

Ve středu před jednou hodinou v noci vyjela profesionální jednotka ze Strakonic a dobrovolní hasiči z Katovic a Strakonic do Katovic, kde oheň zachvátil karavan, který dlouhodobě obýval jeden muž.

„V době příjezdu prvních jednotek hořel karavan v plném rozsahu, hasiči dostali požár pod kontrolu během třiceti minut,“ popsal mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý.

Po uhašení plamenů objevili torzo lidského těla. Na místo proto dorazili i kriminalisté, kteří se připojili k vyšetřovateli hasičů.

„Pro objasnění příčiny úmrtí a upřesnění totožnosti osoby byla nařízena soudní pitva a také bude provedena analýza DNA,“ doplnila strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Kriminalisté do Katovic povolali také specialistu se služebním psem na vyhledávání těkavých látek a policejního pyrotechnika, protože při ohledání požářiště našli v jeho těsné blízkosti střelivo do různých zbraní. Munici pyrotechnik zajistil a převezl k likvidaci. Příčina požáru se vyšetřuje.

Autor: