Ze sádek zmizelo přes 200 kaprů. Zloději upustili vodu, aby je lépe vylovili

  13:30
Policisté se Sezimova Ústí na Táborsku pátrají po zlodějích, kteří ze sádek ukradli přes dvě stě kaprů o celkové hmotnosti téměř 600 kilogramů. Majiteli tak způsobili škodu převyšující 40 tisíc korun.

Zloději vypustili jednu z nádrží a vylovili z ní přes 200 kaprů. | foto: Policie ČR

V těchto týdnech mají rybáři plné ruce práce s podzimními výlovy. Ryby pak odvážejí na sádky, kde je prodávají, nebo z nich pak putují k prodejcům.

Sádky v katastru obce Dlouhá Lhota si vybral zatím neznámý pachatel či pachatelé. Ke krádeži došlo v noci na neděli. Zloději překonali oplocení pozemku, otevřeli dvoukřídlá vrata a vjeli do areálu.

„Poté manipulovali s odtokovou šachtou jedné sádky, aby snížili její hladinu. Postupně pak z nádrže vylovili bezmála 600 kilogramů ryb. Jednalo se o kapra obecného, takzvaného lysce o váze zhruba 2,5 kg. Pak místo činu opustili,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová a dodala, že majiteli ryb způsobili pachatelé škodu převyšující částku 40 tisíc korun.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Policisté ze Sezimova Ústí se nyní obrací na případné svědky krádeže, kteří si mohli všimnout na sádkách nebo v okolí podezřelého jednání či pohybu neznámých vozidel, aby volali na číslo 974 238 730 nebo na linku 158.

28. srpna 2023

Autor: