Z kamionu v zatáčce vypadly plechy, prosekly zeď domu a poničily ložnici

  15:02
Plechové tabule, které vypadly z kamionu, poničily zaparkované auto a dům v obci na Jindřichohradecku. Nikomu se nic nestalo, škoda je vyčíslená na 160 tisíc korun.

Plechy prosekl zeď domu. V pokoji naštěstí nikdo nebyl. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek před půl devátou na hlavním tahu od Třeboně k rakouským hranicím.

„Řidič nákladního vozidla tovární značky Man s návěsem měl pravděpodobně špatně zajištěný náklad a po projetí mírné pravotočivé zatáčky se několik velkých plechových tabulí uvolnilo z ložné plochy a sjelo na vozovku,“ upřesnil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura a dodal, že nehoda se stala v obci Tušť, která spadá pod Suchdol nad Lužnicí.

Zřejmě vlivem odstředivé síly pár plechů proseklo zeď rodinného domu stojícího u silnice a dostaly se až do obytné části. Další plechy poškodily v ulici parkující osobní automobil.

„Provedeným testem policisté u řidiče vyloučili požití návykové látky, další náhradu škody za více než 160 tisíc korun bude řešit pojišťovna,“ doplnil Bajcura.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: