Kamion před náměstím zastavila až nízká brána, řidič ho otáčel deset minut

  10:16
Dispečink třeboňské městské policie si v úterý všiml řidiče, který manévroval s kamionem v centru města. Navigace ho zavedla přes zákazovou značku k Hradecké bráně do historického centra, kde si uvědomil, že kvůli výšce neprojede. Vůz se pak na místě několik minut otáčel, než se dostal pryč.

Kamionu těsně před Masarykovým náměstím si v úterý ráno všimla operátorka, která dohlíží na městský kamerový systém.

„Řidič nerespektoval zákaz vjezdu nákladním automobilům do centra. Dojel až před Hradeckou bránu, ale pak odhadl velikost vozu a uvědomil si, že neprojede,“ popsal zástupce vedoucího městské policie Stanislav Sklenář.

Na videu je vidět, jak šofér několikrát popojede dopředu a dozadu a snaží se dostat pryč. Kvůli omezenému prostoru musel i vystoupit z kabiny, aby odhadl vzdálenost. Složitý manévr mu zabral asi deset minut. Nikoho nezranil, ale mírně naklonil jednu dopravní značku.

Strážníci třeboňské městské policie na místě nebyli, protože v té době pomáhali seniorce v nesnázích, a tak na místo přijela státní policie.

„Hlídce muž oznámil, že ho do svízelné situace dostala navigace. Policisté mu uložili stokorunovou pokutu,“ oznámila policejní mluvčí Hana Millerová.

Loni v červnu se přímo v bráně zasekl kamion, který se pak dostával ven několik hodin. „Naštěstí se nám to příliš často nestává. Poslední řidič, který tam vjel, je právě ten z loňského roku. Tenhle si alespoň všiml výšky a do brány nevjel,“ zhodnotil Sklenář.

Řidiče kamionu dovedla navigace až k Hradecké bráně do historického centra Třeboně.

Řidiče kamionu dovedla navigace až k Hradecké bráně do historického centra Třeboně.

Autor: