Na hlavním tahu do Rakouska havaroval autobus, zranili se čtyři lidé

  8:36
U Kaplice na Českokrumlovsku se okolo šesté hodiny ranní srazil zaplněný autobus s dodávkou. Záchranáři ošetřili několik lidí. Silnice, která spojuje České Budějovice s Rakouskem, byla několik hodin průjezdná jedním pruhem a dopravu řídila policie.

U Kaplice se srazila dodávka s autobusem. | foto: HZS Jihočeského kraje

Ke střetu, který se stal na silnici I/3 k hranici s Rakouskem, vyjížděli hasiči, policisté i záchranáři.

„Zasahujeme u nehody autobusu a dodávky, která se stala za Kaplicí ve směru od Budějovic,“ informoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

V autobuse cestovalo 14 lidí a čtyři utrpěli lehká zranění. „Na místo vyrazila jednotka z Kaplice. Nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Ti, kteří byli v pořádku, nastoupili do náhradního spoje a odjeli,“ informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Dopoledne museli řidiči na místě počítat se zdržením. „Doprava byla do 11 hodin průjezdná jedním pruhem. Na místě ji policisté řídili kyvadlově,“ doplnil Matzner. Jak přesně se nehoda stala, policisté zjišťují.

08.ledna 2021 v 08:09, příspěvek archivován: 08.ledna 2021 v 08:21

V Jihočeském kraji jsou silnice momentálně bez větších komplikací sjízdné. Nadále však platí výstraha před tvorbou náledí a zmrazků. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi -1 až 2 °C, na horách pak mezi – 5 až -2 °C. Prosíme řidiče na silnicích o zvýšenou opatrnost. https://t.co/fKvA5Cv50D

Podmínky na jihočeských silnicích se zhoršily s intenzivním sněžením, které dorazilo do regionu v první polovině týdne. Počasí mělo vliv na několik nehod hlavně ve středu.

Nyní jsou silnice sjízdné. „Nadále však platí výstraha před tvorbou náledí a zmrazků,“ varuje Ředitelství silnic a dálnic Jihočeského kraje.

Autor: