Dal policistům za dveře trhavinu a utekl. Takto amnestii nemyslíme, varují

  13:48
Překvapení čekalo na policisty v Českých Budějovicích. Na chodbě jednoho z oddělení našli několik nábojů a balíčky trhaviny trinitrotoluen (TNT). Zasahovat proto musela pyrotechnická jednotka. Někdo si nejspíš svérázně vysvětlil postup zbraňové amnestie.

Sada, kterou někdo položil na chodbu policejního oddělení, zahrnovala náboje či TNT. | foto: Policie ČR

„Na oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál někdo přinesl kulometný pás či TNT, plastickou trhavinu, která se využívá třeba v lomech,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Dotyčný podle něj „sadu“ přinesl na chodbu, kde ji položil a odešel. „Z kamerových záznamů bohužel nejde poznat, o koho jde,“ zmínil Bajcura.

Pyrotechnická služba nález zajistila, objekt nebylo nutné evakuovat, protože u materiálu nebyla rozbuška.

„Možná si někdo myslel, že to dělá jako součást zbraňové amnestie,“ poznamenal policejní mluvčí.

Generální pardon na nelegálně držené zbraně a střelivo platí od 30. ledna do 31. července. Lidé je mohou odevzdat na jakémkoli útvaru policie. Je to první amnestie po pěti letech.

Lidem dává možnost beztrestně odevzdat nelegálně drženou zbraň nebo její držení zlegalizovat. Při té minulé veřejnost odevzdávala mimo jiné i zbraně z druhé světové války či sovětské okupace.

Policisté však na Twitteru upozornili, že s takovým postupem, jaký zvolil vlastník trhaviny a munice v Českých Budějovicích, zbraňová amnestie rozhodně nepočítá.

19.února 2021 v 12:19, příspěvek archivován: 19.února 2021 v 12:46

Zbraňová amnestie není myšlena v tom duchu, že nám položíte TNT přede dveře a utečete‍♂️ #policiejhc https://t.co/YLGW9ZJDyR

Autor: