Řidič se otočil přímo na dálnici D3, v protisměru pak ujel 20 kilometrů

  14:46
Neuvěřitelný manévr předvedl ráno na jihočeské dálnici D3 nedaleko Veselí nad Lužnicí starší řidič. Nejprve jel normálně směrem na České Budějovice, jenže pak si uvědomil, že potřebuje jet na Prahu. Místo, aby z dálnice sjel, však otočil vozidlo přímo na dálnici a uháněl v protisměru v rychlém pruhu. Takto urazil bezmála dvacet kilometrů.

Policisté získali první informaci o nebezpečné jízdě krátce po půl deváté dopoledne. Volalo jim hned několik motoristů jedoucích po dálnici D3. 

Na přibližně 110. kilometru jižně od Veselí nad Lužnicí jel řidič s modrým citroënem v protisměru v rychlém pruhu, který správně slouží pro cestu do Českých Budějovic.

„Do koridoru dálnice okamžitě vyjely hlídky dálničního oddělení Chotoviny a další hlídky z Veselí nad Lužnicí, Soběslavi, Sezimova Ústí a Tábora. Okamžitě na svých teritoriích uzavřely jízdní pruhy na České Budějovice,“ popsal táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Policistům dálničního oddělení se nakonec vozidlo podařilo zastavit na 93. kilometru D3. Řidičem byl starší muž. „Podle prvotního šetření jel po dálnici ve směru na České Budějovice. Na přibližně 112. kilometru se rozhodl otočit a jet na Prahu, aniž by si uvědomil, že se nachází na dálnici,“ zdůraznil Doubek. 

Než motoristu policisté zastavili, ujel v protisměrném rychlém pruhu dálnice bezmála 20 kilometrů. „Jeho obrovským štěstím bylo, že jej ostatní řidiči včas registrovali a nestala se tak žádná nehoda,“ doplnil mluvčí. 

Případ dál vyšetřují policisté dálničního oddělení Chotoviny. Řidiči hrozí minimálně přestupkové správní řízení. 

Autor: