Trhlík šéfoval letišti v Bratislavě, teď se stal ředitelem v Budějovicích

  8:56
Výraznou změnu ve vedení společnosti Jihočeské letiště České Budějovice schválili na svém jednání krajští radní. Nově ho povede bývalý ředitel bratislavského letiště Ivan Trhlík, jehož dosazení do představenstva radní jednohlasně potvrdili.

V srpnu odletí první turisté z českobudějovického letiště na dovolenou do Řecka, Turecka a na Krétu. | foto: IDVIDEO – Iveta Dráždilová

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby se do vedení společnosti dostane manažer s mimořádnými profesními kvalitami.

„Poprvé jím bude člověk, jenž má zkušenosti s řízením mezinárodního letiště. V letectví prožil celý svůj profesní život, na letištích pracovně prošel řadu pozic až po ředitele a předsedu představenstva letiště v Bratislavě s dvěma miliony odbavených cestujících za rok,“ vysvětlil Kuba.

Právě zkušenosti novému řediteli Trhlíkovi pomohly k tomu, aby se dostal do čela budějovického letiště. „Sice se nám povedlo odblokovat letitou stagnaci, ale teď nás čeká fáze proměnit ho na skutečně fungující mezinárodní letiště. K tomu je nezbytná úzká spolupráce s Řízením letového provozu, s Úřadem pro civilní letectví, ale i s letištěm v pražské Ruzyni,“ doplnil jihočeský hejtman.

Podle něj byl rozvoj areálu na okraji krajského města limitovaný právě tím, že ve vedoucí funkci chyběl odborník s přímou zkušeností. „Věřím, že příchodem nového ředitele se toto změní a společně uděláme vše, abychom maximálně využili prostředky, které se do letiště za uplynulé roky investovaly,“ dodal hejtman.

Nový ředitel letiště se vedoucí pozice ujal už ve středu, kdy zahájil pětileté funkční období. „Jsem moc rád, že mohu své zkušenosti zúročit právě zde, protože jižní Čechy jsou mou srdeční záležitostí,“ řekl Trhlík, který po necelých třech letech nahradil ve funkci prozatímního ředitele a předsedu představenstva Roberta Kalu.

Ten se vedení provozu ujal na začátku června 2019 poté, co rezignoval ředitel Ladislav Ondřich, jenž byl ve vedoucí funkci 13 let, a zažil tak modernizaci letiště v Plané.