Myslivci našli v lese kulovnici, kterou jejich kolegovi sebral loni jelen

  14:32
Dva myslivci šli o víkendu do lesa hledat trofeje a ve sněhu objevili kulovnici, o kterou přišel jejich kolega při listopadovém honu v obvodu lesní správy Horní Planá na Českokrumlovsku. Zbraň mu tehdy odnesl na paroží jelen.

Myslivci našli v lese kulovnici, o kterou přišel v listopadu jejich kolega, když mu ji v paroží odnesl jelen. | foto: Policie ČR

Jeden z myslivců o nálezu informoval policisty. „Protože věděl, co se loni v listopadu přihodilo jeho kolegovi, kterému se zbraní zavěšenou na paroží utekl jelen, domníval se, že je to ta samá, opakovací kulovnice CZ 527. Kolegovi myslivci hned také zavolal s tím, že zbraň budou mít policisté,“ popsal mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou, stejně jako otázka, jestli se mu ji podařilo shodit dřív, nebo ji sundal až s parožím.

Zbraň byla bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec po „přepadení jelenem“ popsal.

„Kovové díly jsou zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od toho, jak se jelen snažil zavěšeného závaží na paroží zbavit,“ podotkl Matzner.

Zbraň si od nálezce převzali policisté. Podle pravidel ji ještě čeká zkoumání na odborném balistickém pracovišti.

„Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře,“ dodal Matzner.