Špinavé regály i mrtví švábi. Inspekce zavřela indickou restauraci v Táboře

  18:06
Inspektoři Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nechali zavřít indickou restauraci Tandoor v Táboře. Při kontrole objevili živé i mrtvé šváby, zanedbaný úklid, silně znečistěné chladicí zařízení i poškozený strop.

Inspektoři našli v restauraci živé i mrtvé šváby. | foto: potravinynapranyri.cz

„Naši i inspektoři uvnitř zjistili výskyt živých i mrtvých švábů, znečištěnou podlahu v kuchyni či neudržovaná chladicí zařízení. S ohledem na nepřijatelnou hygienu jsme kontrolované osobě uložili úplný zákaz užívání prostor,“ informovala na svých sítích o zanedbaném stavu restaurace SZPI.

Švábi se podle inspektorů nacházeli na různých místech v provozovně. Byly například ve skladu na podlaze pod regály s potravinami, ve spojovací chodbě vedoucí do kuchyně nebo v kuchyni v blízkosti lednice či umyvadla.

Krom toho v objektu odhalili i další hygienické přečiny různé závažnosti, například výrazně znečištěné prostory, nečistoty na podlaze a regálech či jiných zařízeních, poškozený strop, nevhodně skladované potraviny a riziko jejich kontaminace.

„V prostoru kuchyně inspektoři narazili na pořádně znečištěnou podlahu, na níž se nacházely zaschlé tmavé skvrny, zbytky pokrmů, drobky či slupky od cibule. Nejvíc se nečistoty hromadily na hůře přístupných místech, jako mezi lednicemi, pod pracovními stoly či za pecí na placky,“ popsala SZPI.

V nepřijatelném hygienickém stavu se nacházela i chladicí zařízení. Ve znečištěných lednicích byly zaschlé mastné skvrny či zbytky pokrmů.

Autoři: ,