Hokejové centrum Pouzar koupil i s pozemkem podnikatel Lubor Stehlík

  11:34
Nejen hokejisté dlouho čekali na to, kdo získá Hokejové centrum Pouzar v Českých Budějovicích. Nyní je po táhlém insolvenčním řízení jasno. Stavbu i s pozemkem na okraji města u sídliště Máj koupil za 45 milionů korun pražský podnikatel Lubor Stehlík se svou skupinou Kardelo.

Hokejové centrum Pouzar stojí u českobudějovického sídliště Máj. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

„Multifunkční hokejové centrum vhodně doplňuje naše portfolio nemovitostí. Z ostatních projektů máme navíc velmi dobré zkušenosti s provozy zaměřenými na volnočasové aktivity, respektive na sport, takže věříme, že i zimnímu stadionu se s naším silným zázemím bude dařit a bude prosperovat,“ sdělil MF DNES Stehlík.

Stehlík je jednatelem společnosti Kardelo Arena, jež vznikla letos v červnu a v katastru již je napsaná jako vlastník. Podnikatel vyvrátil obavy z toho, že by se změnila funkce sportoviště.

„Rozhodně neplánujeme jiné využití. Jen to, jak se hala provozovala, hodláme dělat jinak,“ ubezpečil nový majitel s tím, že plánuje zefektivnit provoz i rozšířit a zkvalitnit služby.

V blízké době podle něj nejsou nutné větší zásahy. „Technický a provozní stav hokejového centra je uspokojivý a momentálně vyžaduje jen drobné opravy,“ zhodnotil.

I tak se ale sportovci, kteří centrum využívají, dočkají některých novinek.

„Pracujeme na nové podobě webu s online rezervačním systémem ledové plochy a sportovní haly. Přes Facebook a Instagram budeme komunikovat ovšem podstatném, proto doporučuji všem, aby pravidelně sledovali naše sociální sítě,“ dodal Stehlík.

Podnikatel se podobným projektům věnuje zhruba 15 let. Za tu dobu vybudoval skupinu, která vlastní různé nemovitosti nejen v Čechách. Tým odborníků jednotlivé budovy spravuje a rozvíjí.

Ti, kteří hokejové centrum využívají, tak už znají nového majitele po vleklém insolvenčním řízení.

„My jsme spokojeni, nový majitel nám vychází vstříc. Termíny ledu nám zůstaly a liga pokračuje bez přerušení, když pominu komplikace s covidem-19,“ uvedl předseda Rybníkářské hokejové ligy Pavel Lískovec.

„Komunikace funguje bez problémů. Nejsou tam žádné prodlevy, a když se něco děje, řeší se to okamžitě. Za nás tedy spokojenost,“ přidal.

Insolvence se týkala investora haly, kterým je spolek HC Českobudějovičtí lvi, a společnosti Pouzarsport. Té patřil právě pozemek pod sportovním areálem. Prodej majetku přilákal celkem čtyři uchazeče. Nakonec uspěl Lubor Stehlík s nabídkou 45 milionů. Výstavba přitom vyšla na 150 milionů. Byli u ní za spolek Jaroslav Pouzar a Václav Švec.

Hala fungující od konce roku 2012 se ale dostala do finančních problémů, které skončily insolvencí. Koupi v letech 2015 a 2016 zvažovala i českobudějovická radnice. Cena byla téměř 80 milionů korun. Nakonec se tak ale nestalo.

Autor: