Na poli shořel traktor za čtyři miliony korun, řidič má popálené ruce

  15:12
Traktor s pluhem shořel v úterý v podvečer na Třeboňsku. Vyšetřovatel hasičů vyčíslil škodu na čtyři miliony korun a příčinu požáru dál vyšetřuje. Záchranáři odvezli do nemocnice řidiče, který si popálil ruce.

U požáru traktoru zasahovali profesionální hasiči z Třeboně. | foto: HZS Jihočeského kraje

Informaci o požáru traktoru v Břilicích, místní části Třeboně, dostali hasiči na operační středisko v úterý před 19. hodinou. Na místo vyjeli se dvěma cisternami profesionální jednotka ze stanice Třeboň, poplach byl vyhlášen pro dobrovolné hasiče z Břilic a Třeboně–Branné.

Traktor značky Case Magnum 340 stál včetně připojeného pluhu na louce vedle vozovky. Když přijeli hasiči na místo, byl celý v plamenech, ale požár se nikam dál nešířil.

„Velitel zásahu již po několika minutách hlásil, že požár je pod kontrolou hasičů. Úplná likvidace požáru nastala krátce po 20. hodině.
Zdravotníci ošetřili jednu zraněnou osobu, kterou následně s popáleninami na rukou odvezli do nemocnice,“ upřesnila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Hasiči ještě sanovali vozovku, na kterou unikl olej z pluhu. Příčinou vzniku požáru se zabývá vyšetřovatel hasičského záchranného sboru, který také vyčíslil škodu, ta činí čtyři miliony korun.

Autor: