Pracovníka firmy uštkl had, který dorazil v zásilce. Po útoku plaz zmizel

  9:54
Pracovníka jedné z píseckých firem uštkl ve čtvrtek dopoledne had, který do společnosti doputoval společně se zásilkou. Zaměstnance lékaři po ošetření v nemocnici propustili domů, strážníkům se plaza už najít nepodařilo.

ilustrační snímek | foto: archiv Zamenis

Událost se stala v jedné firem v lokalitě zvané Za Pazdernou. Do Písku se plaz dostal v zásilce z jedné z evropských zemí.

„Pracovník otevřel zásilku, ve které ho objevil a snažil se ho svépomocí odchytit. Had se ale bránil a muže uštkl,“ vysvětlila mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Muže převezli záchranáři na ošetření do nemocnice, odkud ho odpoledne propustili. Podle charakteru zranění se policisté domnívají, že se jednalo o nějaký druh nejedovaté užovky.

„Zraněný muž nejevil žádné známky otravy a tak byl po ošetření propuštěn. Důrazně ale upozorňujeme, že při podobných nálezech je lepší se zvířetem vůbec nemanipulovat,“ upozorňuje Čuřínová Ingrišová.

Po plazovi na místě pátrali strážníci, najít se jim ho ale nepodařilo. Pokud někdo hada objeví, má podle policejní mluvčí volat linku 156 nebo 158.