Na Táborsku uštknul chovatele jedovatý had, muž si sám zavolal záchranku

  10:08
Jedovatý had, pravděpodobně chřestýš diamantový, uštknul na Táborsku chovatele. Muž plaza ještě před příjezdem záchranářů stihl zavřít do terária. Vrtulník pak chovatele ve vážném stavu přepravil do nemocnice.

Chřestýš diamantový je nejjedovatější a zároveň největší jedovatý had Severní Ameriky. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Had muže uštknul ve čtvrtek před čtvrtou hodinou odpoledne v obci Rybova Lhota nedaleko Soběslavi na Táborsku.

„Záchranku si zavolal sám chovatel. Na místo vyjela pozemní posádka a zároveň vzlétl vrtulník,“ potvrdila mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.

Muž byl při příjezdu záchranářů sice při vědomí, ale ve vážném stavu. Zdravotníci ho na místě stabilizovali, zajistili základní životní funkce a vrtulníkem přepravili do nemocnice na Karlově náměstí v Praze, kde byl předán na jednotku intenzivní péče.

Na místo dorazila i policie. „Záchranáři nás přivolali. Dostali jsme informaci, že se na místě pohybovali psi, kteří by znemožnili přístup k muži. Ještě před příjezdem policie však zvířata převzala chovatelova družka. Nikdo tak nebyl ohrožen,“ sdělila mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová.

Hada muž stihl zajistit, další nebezpečí tak nehrozí. „Mohu potvrdit, že šlo pravděpodobně o hada z čeledi chřestýšovitých,“ zmínila Petra Kafková.

Podle informací serveru Novinky.cz muže uštknul chřestýš diamantový, největší a nejjedovatější had Severní Ameriky.

Autor: