iDNES.cz

Dva mladíci ukradli hlavu policejní figuríny, starostovi poté ujížděli

  18:26
Důkazem, že se dnes krade snad úplně vše, je počínání dvojice mladíků v obci Višňová na Jindřichohradecku. Na kraji vesnice se pokusili ukrást hlavu policejní figuríny. Všiml si jich ale starosta obce a společně s přivolanými policisty je dopadl u Kamenice nad Lipou na Vysočině.

Dvojice mladíků se pokusila ukrást hlavu policejní makety. Dopadli je policisté společně se starostou obce Višňová, kde hlavu ukradli. | foto: Policie ČR

K netradičnímu zásahu museli po poledni vyrážet jindřichohradečtí policisté, kteří stíhali zloděje hlavy policejní figuríny.

Tu měli v obci Višňová na Jindřichohradecku odcizit dva mladiství, z nichž jeden ještě není plnoletý.

„Škoda pravděpodobně nepřesáhne přestupkovou hranici. Figurína sloužila jako maketa policistky hlídající dopravu v obci,“ popisuje detaily krádeže mluvčí jihočeských policistů Martina Joklová.

Podle starosty Višňové Pavla Štefana, který shodou okolností oba zloděje viděl, dvojice v okamžiku hlavu sebrala a poté ujížděla autem směrem na Kamenici nad Lipou.

„Měl jsem to štěstí, že jsem je viděl a mohl je pronásledovat. Už se nám to v obci stalo potřetí. Před dvěma roky nám dokonce zmizela celá figurína,“ vysvětluje starosta.

Dvojici poté sledoval až na území kraje Vysočina, mezitím kontaktoval policii o pomoc. Do terénu vyjeli jindřichohradečtí policisté.

„Snažil jsem se pachatele zastavit troubením a blikáním, ale vůbec na mě nereagovali, proto jsem se rozhodl zavolat policisty,“ líčí detaily Štefan a dodává, že se do akce zapojili také policisté z Kamenice nad Lipou. Společně s policisty pachatele zastavili až u obce Bohdalín na Pelhřimovsku.

Podobný případ se v minulosti stal také v Bilině spadající pod obec Veselíčko na Písecku, kde zloději ukradli plastovou maketu policisty. Škoda tehdy byla téměř 7 a půl tisíce korun.

Autor:
zpět na článek