Rybáře vyděsil oběšenec na mostě přes Orlík, byla to jenom figurína

  11:10
Dvacet policistů a hasičů zaměstnal údajný oběšenec visící na železničním mostě přes Orlickou přehradu. Když se k němu lezci dostali, zjistili, že je to jen figurína. Policisté, kteří případ dále vyšetřují, pracují i s verzí, že jde o protestní akci, protože historický most čeká demolice, proti níž bojuje řada lidí z okolí.

Figurína na mostě přes Orlickou přehradu zaměstnala dvacet policistů a hasičů. | foto: Policie ČRMF DNES

Z železničního mostu nad orlickou nádrží nedaleko Jetětic na Písecku visí oběšenec. Oznámení od rozrušeného rybáře přijal v neděli večer operační důstojník na lince 158.

Krátce po půl deváté večer vyjížděli k přehradě policisté i hasiči. Dispečink Českých drah zpomalil vlaky, které měly místem podle jízdního řádu ještě večer projíždět.

Postava visící z konstrukce mostu měla na sobě tmavou bundu a světlé kalhoty. „Situaci komplikoval fakt, že místo je obtížně přístupné, navíc byla tma a během zásahu po mostě pomalu projížděly vlaky. K osobě se dostali až lezci,“ podotkla mluvčí policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Nebezpečný výjezd složek integrovaného záchranného systému měl krátce po 23. hodině nečekaný výsledek. Hasiči, kteří se k oběšenci dostali, zjistili, že jde o figurínu.

„Kdosi si udělal nejapný žert, zaměstnal zasahující úplně zbytečně. Deset minut před půlnocí policisté zákrok na místě ukončili,“ sdělila mluvčí Čuřínová Ingrišová.

Kdo a proč figurínu na most pověsil je zatím otázkou. Jednou z možných variant je i to, že by oběšenec byl formou protestu proti demolici železničního mostu, kterou plánuje Správa železnic. Lidem z okolí se to nelíbí a snaží se historickou památku zachránit. Vedle stávajícího mostu vyroste nový.

Podle policejní mluvčí Čuřínové Ingrišové ale policisté nenašli v okolí figuríny žádný transparent nebo ukazatel, že by mělo jednání podobný důvod. „Policisté dále prošetřují okolnosti zbytečného nasazení sil a prostředků složek IZS,“ dodala.