Festival amatérského divadla Štít a Štítek 2018

  12:41
Zahájení 45. ročníku Festivalu amatérského divadla Štít a 21. ročníku Festivalu Štítek se uskuteční již tento pátek 9. února 2018 od 19 hodin v prachatickém Městském divadle.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: archiv

Jako první se představí několikanásobný vítěz tohoto festivalu Rádobydivadlo Klapý s hrou Mariny Carr: U Kočičí bažiny. Tento soubor si v loňském roce z Prachatic odvezl hlavní cenu odborné poroty za inscenaci a cenu za mužský herecký výkon.

Vstupenky na toto představení jsou k dispozici na 388 607 574 nebo http://vstupenky.kisprachatice.cz/prachatice/myprofile/list/titledetail/1357-mcarr-u-kocici-baziny

Nejen zahajovacím večerem, ale celým festivalem provedou členi Šumavského ochotnického spolku ŠOS Prachatice. Ti se postarají také o závěrečné nesoutěžní představení Hotel Blackout v režii Jaromíra Hrušky.

Stejně jako v předešlém roce, se můžete zapojit do rozhodování o ceně diváka prostřednictvím vhození svých vstupenek do hlasovacích nádob ano x ne.

Odborná porota pak udělí ceny za inscenaci, hlavní ženský a hlavní mužský herecký výkon.

Neděle 18. února pak bude patřit všem, kteří mají rádi pohádky. V rámci jednoho dne vystoupí tři soubory z nichž vítěze vyberou právě naši nejmenší. Opět se můžete těšit na doprovodný program, kterým budou tvořivé dílny pod vedením prachatického Domu dětí a mládeže.