Farář, který leží v nemocnici s poraněním intimních partií, upadl do bezvědomí

  11:56
Kněz z obce na jihu Čech, který skončil minulý týden v nemocnici s poraněním v oblasti intimních partií, upadl na ARO do bezvědomí. MF DNES to potvrdilo českobudějovické biskupství, pod než farář spadá.

Když minulou středu farář nedorazil na domluvenou schůzku a nezvedal telefony, zavolala starostka obce pomoc. Přivolaní záchranáři nalezli zraněného a zakrváceného faráře. Několik důvěryhodných zdrojů webu Novinky.cz sdělilo, že měl uříznutý penis.

MF DNES se snažila kontaktovat generálního vikáře českobudějovického biskupství Davida Henzla. Telefon zvedla jeho sekretářka, která redakci potvrdila, že se zraněný farář nachází v nemocnici v bezvědomí.

Podivné okolnosti farářova zranění. V bytě, kde měl psa, mu měl zmizet penis

Podle dalšího zjištění Novinek však mohla zranění zapříčinit náhlá indispozice. „Bylo zjištěno poškození centrálního nervového systému, které je virového původu. Vzhledem k těmto okolnostem není možné zjistit, co se skutečně stalo,“ sdělil Henzl.

Zároveň potvrdil poranění intimních partií. „Zdá se, že jejich rozsah není takový, jak psala média. Příčina není stále známa. Bohužel máme zatím málo informací,“ uvedl Henzl. Doplnil, že den před událostí bylo duchovnímu fyzicky velmi špatně.

Podle lékařů by mohlo jít o akutní meningitidu či encefalitidu, která může v některých případech spustit i psychotický stav. Při něm může člověk například ublížit sám sobě.

Policisté vyloučili, že by zranění faráři způsobil někdo cizí. „Neprověřujeme jakékoliv protiprávní jednání,“ konstatoval mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner. Situaci odmítl blíže komentovat.

Autor: