Žhář zaútočil na Dům sportu, do vstupní haly vhodil dvě zápalné láhve

  13:04
Dvě zápalné láhve vhodil v pondělí nad ránem neznámý pachatel do Domu sportu ve Skuherského ulici v Českých Budějovicích. Žhář vylomil dveře a láhve se zápalnou směsí hodil do vstupní haly. V objektu naštěstí nepropukl požár a ani nedošlo k žádným zraněním.

V napadeném objektu sídlí několik sportovních organizací. Mezi nimi například Česká unie sportu (ČUS) nebo krajské sekretariáty fotbalového a hokejového svazu. Sportovci věří, že útok nebyl mířený na ně. Kromě nich je v budově také nájemní byt.

„Když jsem přišel asi v půl sedmé do práce, našel jsem v chodbě začouzenou zeď. Byly tam dvě zápalné láhve, jedna, která byla vyhořelá, a druhá, jež naštěstí nechytla a válela se tady na schodišti,“ vyprávěl sekretář Krajského svazu ledního hokeje Jihočeského kraje Luděk Pavelka pro portál novinky.cz, který o věci informoval jako první.

Celou věc vyšetřují policisté zatím jako poškozování cizí věci a porušování domovní svobody. „Na místě jsme zajistili obě lahve a experti budou zkoumat přesné složení chemické látky, kterou obsahovaly,“ vysvětlil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Jeho kolega mezi jihočeskými policisty Milan Bajcura následně doplnil, že policisté přivítají svědectví lidí, kteří si nad ránem mohli ve Skuherského ulici pachatele všimnout. Měli by volat na linku 158.

„Zatím se nám žádný svědek neozval, stále ale v pomoc veřejnosti doufáme. Na případu spolupracujeme i s hasiči a nyní společně prověřujeme zajištěné stopy,“ uvedl Bajcura.

Autor: