Draci ve Skalách u Protivína

  10:17
Už tuto sobotu 15.9. ožijí Skály tradiční komunitní slavností Draci ve Skalách. Těšit se můžete na loutkové divadlo, tvořivé a sportovní aktivity a samozřejmě dračí průvod.

Malování na obličej je u dětí populární. | foto: Jan David, Metro.cz

Ve Skalách letos krom velkolepého draka očekáváme i slavného sběratele s jeho uznávanou putovní výstavou Draci kolem nás, která čítá mnoho záznamů o nejvzácnějších druzích. O výrobu draka se i letos postaraly děti z dětského domova v Písku.

Komunitní slavnost zahájíme ve 14 hodin tvořivým jarmarkem, který je určen především dětem. Zájemci si mohou vyzkoušet střelbu z luku, nechat si namalovat obličej, vyrobit chřestítko nebo si obkreslit draka. Na dračí průvod se můžete ozdobit zapůjčeným kostýmem či vyrobenou broží.

Všichni se pak v 15:30 vydáme průvodem ze Skal do nedaleké vesnice Budičovice, cestou nám krom draka bude dělat společnost hudební doprovod Víti Marčíka. Na návsi se drobně občerstvíme a zhlédneme loutkové představení s názvem Eliščiny pohádky.

Na zahradě dětského domova pak bude pro děti a jejich hosty připravena hostina. Sobotní slavnost uzavře ohnivé vystoupení skupiny Fuegnis.

Program sobota 15. 9. 2018:
14:00 TVOŘIVÝ JARMARK Lukostřelba, malování na obličej, výtvarná dílna, hudební nástrojky, střelba na draka

15:30 DRAČÍ PRŮVOD do nedalekých Budičovicích s hudebním doprovodem Víti Marčíka

16:30 DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ tradičně na návsi v Budičovicích, vyprávění s názvem Eliščiny pohádky z dílny divadelního spolku Já to jsem

18:00 DRAČÍ HOSTINA Obvyklé pohoštění - zdarma pro účastníky průvodu.

19:30 OHNIVÉ VYSTOUPENÍ hlavního člena skupiny Fuegnis na hrázi rybníka

Vstupné dobrovolné; změny v programu možné