iDNES.cz

Seniorovi selhalo za volantem srdce, s autem vjel do výlohy obchodu

  10:52
Tragickou nehodu řeší od rána policisté v Třeboni na Jindřichohradecku, kde seniorovi za volantem selhalo srdce. S vozem pak najel do výlohy obchodu. Přivolaní záchranáři se muži snažili pomoci, ten ale zemřel.

Senior vjel s vozem značky Peugeot do výlohy obchodu. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala krátce po osmé hodině ranní v třeboňské části zvané Na Kopečku. Senior najel s vozem značky Peugeot do jednoho z obchodů.

„Kolegové vyjížděli k nehodě jednasedmdesátiletého seniora, který vyjížděl z benzinové stanice a poté se mu udělalo nevolno. Následně s vozem vjel do výlohy obchodu s elektrospotřebiči, který stojí přes silnici naproti stanici,“ popsala nehodu mluvčí jindřichohradeckých policistů Věra Mžiková.

K nehodě vyrazily dvě posádky třeboňské zdravotnické záchranné služby. Řidič po nehodě zůstal ve voze v bezvědomí, následně u něho nastala zástava srdce a postupně mu selhávaly životní funkce.

„Po vytažení z vozu jej záchranáři resuscitovali, avšak jejich snaha byla marná,“ uvedla mluvčí jihočeských zdravotních záchranářů Zuzana Fajtlová. Za smrt seniora nemůže náraz při dopravní nehodě, ale zdravotní obtíže, kvůli kterým pak havaroval.

Policisté na místě dále vyšetřují příčiny i důsledky nehody. „Celkovou škodu zatím nemáme vyčíslenou,“ doplnila Mžiková s tím, že při nehodě nebyl nikdo jiný zraněn.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek