Kontejnery, sloupek i lavičky. Zdrogovaný řidič smetl vše, co mu stálo v cestě

  14:10
Plastové kontejnery, betonový sloupek, osobní auto, dřevěné lavičky a nakonec fasáda domu. To je výčet překážek, do kterých postupně narazil řidič osobního auta při březnové honičce s policií na Českokrumlovsku. Muži, kterého nyní obvinila policie, hrozí vězení za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič naboural do všeho, co mu stálo v cestě. | foto: Policie ČR

Dopravní nehoda se stala na konci března brzy ráno. Krumlovští dopravní policisté pronásledovali podezřelé vozidlo značky Volkswagen Tiguan, které se při hlídkování rozhodli zkontrolovat. Plány jim chtěl překazit řidič, který hlídce začal ujíždět.

„Při tom postupně narazil do plastových kontejnerů, betonového sloupku oplocení, osobního vozidla značky Škoda Fabia, dřevěné lavičky a nakonec do fasády domu. Po dopravní nehodě řidič z vozidla utekl a hlídce na místě tvrdil, že vůz neřídil,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Muž měl ale smůlu. Všiml si ho totiž svědek, který viděl jeho útěk od auta. Na místě tak podstoupil dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. „Ta ukázala hodnotu 0,20 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil i testu na přítomnost jiných návykových látek, který vyšel pozitivní na látky cannabis a amfetamin/metamfetamin,“ vyjmenoval Šupík.

Třicetiletý muž je obviněný z ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní ho bude čekat soud, kde mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

9. února 2024

Autor: