Při nehodě u Hluboké zemřeli dva lidé, v rybníce zůstali zaklínění pod hladinou

  13:20,  aktualizováno  13:41
Vážná dopravní nehoda se stala okolo středeční půl dvanácté na silnici z Hluboké nad Vltavou směrem na Týn nad Vltavou. Srazila se zde dvě vozidla, z nichž jedno skončilo v rybníce. Dva lidé na místě zemřeli.

Při nehodě u Hluboké nad Vltavou zemřeli dva lidé, v rybníce zůstali zaklínění pod hladinou. (1. ledna 2025) | foto: HZS Jihočeského kraje

Peugeot směřoval na Týn nad Vltavou a střetl se s protijedoucí Škodou Octavia. Po střetu byl odmrštěn do Návesného rybníka.

„Ve vozidle pod hladinou zůstaly zaklíněny dvě starší osoby, muž a žena. Po náročném vyproštění jim již záchranáři nemohli pomoci, a zasahující lékař musel konstatovat jejich smrt,“ sdělila mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Středně těžké poranění v oblasti hlavy a hrudníku utrpěl třetí účastník nehody, starší muž. „Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pozemní posádkou převezen na traumatologickou ambulanci českobudějovické nemocnice,“ dodala Kafková.

Příčinou a okolnostmi nehody se zabývají dopravní policisté spolu s kriminalisty. „V tuto chvíli je silnice kompletně uzavřená a minimálně další tři hodiny ještě bude,“ uvedla okolo jedné hodiny pro iDNES.cz jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: