Zásahovka zadržela dealery, doma měli přes 400 gramů pervitinu za 870 tisíc

  16:22
Zásahová jednotka zadržela na Jindřichohradecku dva muže, kteří více než rok prodávali pervitin. Při domovních prohlídkách u nich kriminalisté našli 435 gramů drogy v hodnotě 870 tisíc korun i desítky tisíc v hotovosti.

Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili drogy i peníze. | foto: Policie ČR

Jedním ze zadržených je sedmačtyřicetiletý cizinec, který loni v únoru vyšel z vězení, kde si odpykával souhrnný trest. Odsouzený byl mimo jiné za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

„Od července 2020 do 29. září 2021, kdy ho policisté zadrželi, měl prodat a do takzvaného komisního prodeje poskytnout pervitin třem konkrétním osobám zejména v okrese Jindřichův Hradec, ale i jinde,“ popsala jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Bílková Millerová a dodala, že muž si tak přišel na stovky tisíc korun.

Druhému zadrženému je devětadvacet let. Podle policistů si minimálně od letošního ledna opatřoval pervitin formou komisního prodeje od svého kumpána. Celkem to mělo být přes 450 gramů.

Drogu pak prodával na různých místech Jindřichohradecka nejméně 26 konkrétním lidem, čímž si přišel na desítky tisíc korun.

Muži takto spolupracovali až do 29. září, kdy je zadrželi kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

Při domovních prohlídkách u podezřelých kriminalisté zajistili 435 gramů pervitinu za nejméně 870 tisíc korun. Dále našli 30 300 korun a 880 eur v hotovosti.

„Policejní komisař 30. září vyhotovil usnesení o zahájení trestního stíhání obou podezřelých mužů pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a oba vyslechl jako obviněné,“ upřesnila mluvčí.

Soud uvalil vazbu na obviněného cizince. U mladšího z mužů rozhodl, že vazbu postačí nahradit dohledem probačního úředníka.

Autor: