Cyklisté vjeli do cesty motorkáři, střetu nezabránil a polámal si kosti

  16:32
Dopravní policisté z Českého Krumlova prověřují případ těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Jsou z něj podezřelí dva starší cyklisté, kteří u Lipna vyjeli z cyklostezky na silnici v době, kdy po ní projížděl motorkář. Ten se snažil zabránit střetu a těžce se zranil.

Cyklisté vyjížděli z cyklostezky na hlavní silnici a nedali přednost motorkáři. | foto: Policie ČR

Sedmdesátiletý muž a osmašedesátiletá žena jeli na elektrokolech 14. srpna před 15. hodinou po cyklostezce mezi obcemi Jenišovem a Hůrkou na Českokrumlovsku. V místě, kde stezka pro kola končí, chtěli pokračovat po silnici I/39.

„Při najíždění na vozovku nedali přednost třiatřicetiletému motorkáři jedoucímu po hlavní silnici od obce Hůrka. Řidič motocyklu značky Kawasaki i přes prudké brzdění nedokázal zabránit střetu s cyklisty,“ popsal krumlovský policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Motocyklista utrpěl při pádu těžká zranění - měl vícečetné tříštivé zlomeniny obratlů, otevřenou zlomeninu levé stehenní kosti a tříštivou zlomeninu levé pažní kosti. Oba cyklisté z nehody vyvázli s lehkými zraněními.

„Cyklisté si svou nepozorností zadělali na problémy, protože v případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky,“ upřesnil Šupík a dodal, že při nehodě vznikla škoda za nejméně 150 tisíc korun.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: