Srážku cyklistů zavinila žena na elektrokole. Nadýchala přes jedno promile

  12:18
Neobvyklý případ srážky dvou cyklistů řeší od minulého týdne policisté ze Strakonic. Opilá seniorka na elektrokole při ní v Sudoměři na Strakonicku těžce zranila muže na kole, kterému při odbočování nedala přednost.

ilustrační snímek | foto: HZS Plzeňského kraje

Strakoničtí dopravní policisté vyráželi do Sudoměře ve čtvrtek 22. dubna v odpoledních hodinách.

„Cyklistka na elektrokole jela ve směru od Písku na Strakonice a při odbočování na Mladějovice nedala přednost protijedoucímu cyklistovi,“ vysvětlila mluvčí strakonických policistů Jaromíra Nováková.

Oba účastníci nehody utrpěli zranění, kvůli nimž museli být převezeni do nemocnice. Muž narozený v roce 1975 utrpěl těžké zranění.

Policisté navíc na místě nehody zjistili, že 74letá cyklistka, která nehodu způsobila, byla opilá. „Výsledek zkoušky ukázal 1,2 promile alkoholu v dechu,“ upřesnila Nováková.

Podle ní se jedná spíše o výjimečný případ, kdy se takto vážně srazí dva cyklisté. „Riziko spíše vidím v používání elektrokola, které jede rychleji a v kombinaci s alkoholem tak představuje daleko vyšší riziko,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Odhad škody na obou kolech se pohybuje okolo 50 tisíc korun, viníka navíc pravděpodobně bude čekat trestní stíhání.

„Pokud bude ženě prokázáno těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, hrozí jí až dva roky za mřížemi. Navíc jí přitíží i jízda v opilosti,“ dodala Nováková.

Autor: