Čtyřkolkář natankoval bez placení, měl zákaz řízení a schovanou značku

  9:30
Policejní hlídky v Českých Budějovicích naháněly v úterý odpoledne čtyřkolkáře, který odjel od čerpací stanice bez zaplacení. Když ho zastavili, zjistili policisté, že šestadvacetiletý muž má navíc zákaz řízení do října 2022.

Policisté zastavili čtyřkolkáře u Stecherova mlýna na výjezdu z Budějovic na Krumlov. | foto: Policie ČR

Řidič čtyřkolky se zřejmě vracel z terénu, protože se silně zabahněným strojem, zastavil u čerpací stanice na Lidické třídě v krajském městě. Tam nabral benzin za necelých 500 korun a bez zaplacení odjel.

Obsluha pumpy to oznámila policii kolem patnácté hodiny. O několik desítek minut později projel tento řidič po ulici Branišovská, kde prováděli kontrolu policisté z oddělení hlídkové služby.

„Silně znečištěné čtyřkolky bez přední registrační značky si okamžitě všimli a pokusili se ji zastavit. Řidič však na jejich výzvu nereagoval a vydal se dál směrem k ulici Husova. Policisté se vydali za ním. Řidič čtyřkolky jel rychle a bezohledně, následně odbočil do ulice Na Zlaté stoce,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Policisté ho dál pronásledovali, ale řidič v areálu Jihočeské univerzity projel mezi položenými kládami a ztratil se jim z dohledu. Zalarmovali proto další hlídky s přesným popisem podezřelého stroje.

Nedaleko Stecherova mlýna zaregistrovali ujíždějícího řidiče čtyřkolky dopravní policisté, kterým se ho podařilo zastavit. Šestadvacetiletého muže z Českobudějovicka následně zadrželi.

„Lustrací zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do října 2022. Svým jednáním se tak dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnila Schwarzová.

Policisté ještě provedli u řidiče dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek - oba s negativním výsledkem.

V úložném prostoru čtyřkolky nalezli sundanou registrační značku.

Čtyřkolkář odjel bez placení z pumpy na Lidické třídě (červený terčík). Pak se ho policisté snažili zastavit na Branišovské (modrý), ale nakonec ho zadrželi u Stecherova mlýna (azurový).

Čtyřkolkář odjel bez placení z pumpy na Lidické třídě (červený terčík). Pak se ho policisté snažili zastavit na Branišovské (modrý), ale nakonec ho zadrželi u Stecherova mlýna (azurový).

Autor: