Hokejisté Motoru motivují k očkování, za vakcínu nabízejí vstupenky zdarma

  11:08
Českobudějovický hokejový klub motivuje lidi k očkování proti covidu-19. Lidem, kteří se od pondělí 22. listopadu nechají naočkovat první dávkou vakcíny v Očkovacím centru v Českých Budějovicích, klub rozdá tisíc vstupenek na domácí utkání Motoru v základní části.

Pavilon T na českobudějovickém výstavišti se proměnil v očkovací centrum. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Hokejisté Motoru si s covidem užili své. Jako první klub už loni před sezonou přišel téměř o polovinu přípravy kvůli karanténě. A tak se snaží pomáhat v boji s nemocí, jak to jde. 

Už v minulém roce hráči i s vedením darovali rekonvalescenční plazmu vážně nemocným. A následovalo i společné očkování celého týmu.

„Snažíme se využít potenciál, který jako sportovní klub máme. Chceme motivovat nejen naše fanoušky, aby se nechali očkovat,“ vysvětlil generální manažer klubu Stanislav Bednařík.

Jihočeský kraj ve čtvrtek obnovil Očkovací centrum na výstavišti v Českých Budějovicích. Každý, kdo se tam od pondělí nechá naočkovat první dávkou, obdrží dvě vstupenky na domácí utkání Motoru od ledna do konce základní části extraligy.

„Pokud se nedostanou počty hospitalizovaných na lepší úroveň, je opět ve hře zákaz hraní hokeje před diváky. A to už nechceme znovu zažít. Ničí nás to nejen finančně, ale i morálně, hokej bez fanoušků není skutečný hokej,“ doplňuje Bednařík.

Motivace od hokejistů si váží i jihočeský hejtman Martin Kuba. „Jsme moc rádi, že se Motor rozhodl takto motivovat nejen své příznivce. Momentálně opravdu není jiná cesta, jak se ze svízelné situace v nemocnicích dostat, než očkování. A aby vše bylo co nejjednodušší, znovu jsme rozjeli provoz očkovacího centra,“ uvedl Kuba.

Podle vyjádření klubu je drtivá většina diváků, kteří na utkání do Budvar arény chodí, očkovaná.

České Budějovice se těší vysoké návštěvnosti domácích extraligových utkání. Na poslední zápas s Kometou Brno dorazilo ve čtvrtek 5887 diváků, což je podobné číslo, jako je průměr domácí návštěvnosti. Jen v Pardubicích, na Spartě a v Brně chodí na hokej v této sezoně víc fanoušků. 

Autor: