Muž vezl ze Sapy do Lince kraby i vepřové uši, v dodávce ale neměl chlazení

  12:10
Jihočeští celníci narazili při květnové pátrací akci na dodávku, ve které řidič převážel kraby, mlže, kapry a také vepřové uši. To vše ovšem ve velmi nevhodných podmínkách. Cizinec se zbožím mířil z pražské Sapy do rakouského Lince. Mořské plody ale skončily v rukách veterinární správy nedaleko Kaplice na Českokrumlovsku.

Tam celníci zastavili na první pohled běžnou dodávku. Uvnitř je ale čekalo překvapení.​ „Nalezli tam ryby, mořské plody a vepřové uši, které řidič cizí státní příslušnosti převážel volně ložené v nevhodných teplotních podmínkách,“ potvrdil Radek Kréda, mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj.

Dodávka totiž neměla potřebné chladící zařízení. Řidič navíc nepředložil ani potřebné průvodní doklady k přepravovanému zboží. Pracovníkům celního úřadu pouze uvedl, že ho převáží z pražské tržnice Sapa do rakouského Lince.

„Na místo přizvaní inspektoři krajské veterinární správy zjistili v nákladovém prostoru vozidla 15 kilogramů krabů, 5 kilogramů mlžů, 12 kaprů a 7 kilogramů vepřových uší,“ vyjmenoval Kréda.

Pracovníci veterinární správy následně rozhodli o zajištění potravin. Ty poté znehodnotili modrou barvou a nařídili jejich likvidaci v asanačním podniku na náklady kontrolovaného muže.

„Inspektoři krajské veterinární správy si na místě případ převzali a s přepravcem zahájí správní řízení o pokutě,“ popsal mluvčí. Muži hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun.

„Jihočeští celníci budou v kontrolách nejen dodávkových vozidel pokračovat i nadále,“ ujistil Kréda.

Autor: