Řidič zbořil výlohu. Rozbité sklo zranilo prodavačku, skončila v nemocnici

  16:20
Cizinec v osobním autě se proboural do jednoho z obchodů ve Strážném na Prachaticku. Při nehodě se zranila prodavačka, kterou odvezla sanitka do nemocnice. Test na alkohol u řidiče byl negativní.

Cizinec projel autem výlohou obchodu ve Strážném. (26. června 2024) | foto: Policie ČR

K dopravní nehodě do Strážného, obce u česko-německých hranic, vyjížděli dopravní policisté ve středu před půl jednou odpoledne.

Šestasedmdesátiletý cizinec ve voze značky Toyota z přesně nezjištěných příčin čelně prorazil skleněnou výlohu prodejny a s autem pokračoval dovnitř.

„Při nehodě se zranila prodavačka, kterou odvezla sanitka do nemocnice,“ uvedla prachatická policejní mluvčí Martina Joklová a dodala, že alkohol u řidiče vyloučila orientační dechová zkouška.

„Záchranáři ošetřili ženu ve středním věku, kterou poranila rozbitá skleněná výloha a způsobila jí mnohočetná poranění na nohou i rukou. Po ošetření byla převezena do nemocnice v Prachaticích,“ informovala mluvčí záchranky Zuzana Fajtlová.

Hmotná škoda na prodejně je předběžně vyčíslená na 400 tisíc korun a na vozidle na 50 tisíc korun. „Přesnou příčinou a bližšími okolnostmi nehody se dál zabývají prachatičtí dopravní policisté,“ uzavřela mluvčí.

Autor: