Čtyřletý chlapec si odemkl byt a vyrazil sám ven. Pak nedokázal říct, kde bydlí

  11:18
Dítě oblečené pouze ve spodním prádle a bačkůrkách potkala v neděli ráno seniorka při cestě do obchodu v Českých Budějovicích. Asi se čtyřletým chlapcem se nedokázala domluvit, proto pomáhali strážníci i zdravotníci.

Městská policie pomáhala ženě, která u Družby našla chlapečka ve spodním prádle a bačkůrkách. | foto: MP České Budějovice

V neděli v osm hodin ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o malém chlapci, který se prochází oblečený pouze ve spodním prádle a bačkůrkách kolem obchodního centra na Pražské třídě.

Jedenasedmdesátiletá nálezkyně zavedla dítě do blízké prodejny, kde mu zaměstnankyně zapůjčily oblečení.

„Chlapec měl však vadu řeči, proto nebyl schopen odpovědět na dotazy směřující k jeho bydlišti,“ konstatovala mluvčí budějovických strážníků Věra Školková.

Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchranou službu, která za přítomnosti pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí magistrátu převezla dítě do zdravotnického zařízení. Strážníci mezitím poskytli fotografii ztraceného chlapce přivolané hlídce Policie ČR, která začala pátrat po jeho rodičích.

O několik desítek minut později se na tísňovou linku přihlásila matka ztraceného chlapce. Ten si zřejmě bez vědomí rodičů odemkl byt a vydal se ven. Všímavá seniorka se ho ujala krátce poté, co opustil dům.

„Dalším šetřením celého případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město,“ uvedla Školková. Budou se mu věnovat i pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Autor: