Motocyklista ujížděl policii skoro 200 km/h, v lese se jim snažil zmizet i pěšky

  18:36
Za žádnou cenu se nechtěl nechat chytit motocyklista, kterého měli v úterý v úmyslu zkontrolovat policisté z Českého Krumlova. Vydal se na zběsilý úprk a po vjetí do lesa pokračoval v útěku pěšky. Zastavil až po namířené zbrani.

Českokrumlovští policisté chtěli v úterý večer v rámci hlídkové činnosti v ulici Budějovická zkontrolovat motocykl, což se však jeho řidiči nelíbilo. Šestačtyřicetiletý muž přes policejní výzvu k zastavení začal ujíždět směrem na Přísečnou a dále směrem na Boršov nad Vltavou. „A to místy rychlostí přesahující až 190 kilometrů v hodině,“ upřesnil mluvčí policie Jihočeského kraje Miroslav Šupík.

Policisté proto ujíždějícímu motocyklistovi postavili do cesty zátaras, jenže řidič ho objel a následně se svým pronásledovatelům pokusil zmizet na lesní cestě u obce Březí na Českobudějovicku.

„Po chvilce ujíždění lesním porostem řidič z motocyklu seskočil a snažil se policistům utéct. Ani to mu nepomohlo. Byl totiž dostižen a pod hrozbou namířené střelné zbraně na místě zadržen,“ popisoval Šupík.

Motorkář nezvládl předjíždění a srazil se s autem, pro oba řidiče letěl vrtulník

Záhy policisté zjistili, proč muž před nimi prchal. „Má totiž aktuálně vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu má skončit až v roce 2025. Na místě se ke všemu odmítl podrobit testu na jiné návykové látky,“ dodal mluvčí s tím, že motocyklistovi u soudu za spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: