Kriminalisté vyšetřují ženu obviněnou z kuplířství, hrozí jí čtyři roky

  17:56
Čtyřiadvacetiletou ženu z Českobudějovicka jihočeští kriminalisté zadrželi 5. září. Minimálně od června loňského roku pronajímala několika ženám prostory za účelem poskytování erotických služeb a prostituce. V případě prokázání viny může jít do vězení až na čtyři roky.

Kuplířka pronajímala prostitutkám dům v Českých Budějovicích a byt v Jindřichově Hradci. | foto: Policie ČR

Pronajatý byt v Jindřichově Hradci a rodinný dům v Českých Budějovicích. To jsou místa, která obviněná Jihočeška za úplatu poskytovala několika ženám z Čech a také z jednoho ze států bývalého Sovětského svazu.

Za zhruba 1 200 korun na den si tyto ženy mohly od obviněné zmíněné nemovitosti pronajmout a trávit tu čas se svými klienty, kterým nabízely sexuální služby.

„ Obviněná velmi dobře věděla, že prostory poskytuje ženám za tímto konkrétním účelem,“ uvedla mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

K získání kontaktů na jednotlivé ženy kuplířka využívala různé webové stránky zaměřené na seznamování s podtextem sexuálních služeb.  „V jednom případě sama oslovila přes webovou inzerci ženu, která zde své služby nabízela,“ potvrdila mluvčí.

Za nelegální činnost provozovanou minimálně od června loňského roku si pachatelka přišla zhruba na 100 tisíc korun. Sama erotické služby neposkytovala, pouze inkasovala za zapůjčení zmíněných prostor. 

Pokud se kriminalistům podaří mladé ženě vinu prokázat, může od soudu odejít až se čtyřletým trestem odnětí svobody.

Autor: