Řidič osobáku boural na přehledném úseku u Vodňan, střet s kamionem nepřežil

  10:54,  aktualizováno  13:02
Čelní střet osobního a nákladního auta u Libějovic poblíž Vodňan uzavřel hlavní tah z Českých Budějovic na Písek. Nehodu nepřežil sedmašedesátiletý řidič Škody Fabie. Policisté odklánějí auta na objížďky, provoz by obnoven po 12. hodině.

Čelní střet u Libějovic. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala krátce před osmou hodinou ráno v katastru obce Libějovice u odbočky na Černěves na rovném přehledném úseku silnice.

Sedmašedesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia zřejmě přejel z dosud neupřesněných příčin do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím kamionem.

Záchranáři vyslali na místo dvě pozemní posádky a vzlétl i vrtulník. „V osobním voze nalezli zaklíněného muže již bez známek života. Po střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková. Řidič kamionu vyvázl bez zranění, lékař ho vyšetřil a ponechal na místě.

„Okolnostmi a přesnými příčinami dopravní nehody se zabývají strakoničtí dopravní policisté,“ přidala mluvčí jihočeských policistů Lenka Krausová.

Hasiči na místě uklidili komunikaci od trosek a vyteklých provozních kapalin. Hlavní tah z Budějovic na Písek byl v tomto úseku uzavřený, policisté odkláněli auta na objížďky. Omezení skončilo po 12. hodině.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: