Čelní střet aut na Českobudějovicku nepřežil řidič, přejel do protisměru

  11:26
Čelní střet dvou osobních aut na Českobudějovicku nepřežil ve středu v noci devětadvacetiletý řidič. Další tři lidé skončili se zraněními v nemocnici.

Řidič BMW přejel do protisměru a střetl se s Volkswagenem Tiguan. (15. května 2019) | foto: HZS Jihočeského kraje

K tragické nehodě u Kamenného Újezdu vyjížděly před 23. hodinou všechny složky integrovaného záchranného systému. Její přesný průběh i zavinění vyšetřují policejní specialisté na dopravní nehody z Českých Budějovic.

„Podle prvotních informací předpokládají, že řidič (ročník 1990) z Větřní jel s vozidlem BMW směrem na České Budějovice. Zatím z nezjištěných příčin přejel do protisměru a střetl se s vozidlem Volkswagen Tiguan,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Fotogalerie

Muž a žena ve volkswagenu utrpěli při střetu lehčí zranění a zdravotnická záchranná služba je po základním ošetření převezla do nemocnice.

Řidič BMW při nehodě zemřel. Jeho spolujezdec utrpěl těžké zranění a je v nemocnici.

„Zasahující hasiči po zajištění místa nehody a zabezpečení havarovaných aut vyčkali, dokud policisté nehodu nezadokumentují. Poté tělo řidiče vyprostili,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Po dobu vyšetřování nehody a odstraňování vraků vozidel byla silnice obousměrně uzavřena. Od začátku roku zemřelo na jihočeských silnicích už 23 lidí.

Nehoda se stala na hlavním tahu od rakouských hranic na České Budějovice.

Nehoda se stala na hlavním tahu od rakouských hranic na České Budějovice.

Autor: