Při čelním střetu s kamionem zemřeli v autě dva muži, policie hledá svědky

  17:08
Tragická nehoda se odpoledne stala na hlavním tahu z Písku na České Budějovice. Osobní auto se tam čelně srazilo s kamionem. Ve Škodě Octavia zemřeli dva muži, silnice je v místě nehody uzavřená.

Škoda Octavia skončila po střetu s kamionem v příkopu. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala po 14. hodině na rovném úseku silnice I/20 u obce Nový Dvůr. Škoda Octavia mířící od Českých Budějovic na Písek tam z dosud nezjištěných důvodů přejela do protisměru, kde se čelně střetla s kamionem.

V osobním vozidle zahynuli řidič i spolujezdec. „Při srážce utrpěli zranění neslučitelná se životem. Zemřeli ještě před příjezdem záchranářů,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

K nehodě vyjely dvě pozemní posádky včetně lékaře, vzlétl také vrtulník, který byl následně odvolán.

Řidič kamionu vyvázl s lehčím zraněním dolních končetin, záchranáři ho převezli do písecké nemocnice.

Frekventovaná silnice je v místě nehody uzavřená, policisté odklání dopravu na objízdné trasy. Uzavírka by měla trvat do 18 hodin.

„Policisté nehodu stále vyšetřují a žádají ostatní řidiče, jestli si všimli nestandardní jízdy bílé škodovky, ať volají na linku 158,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: