Ženy v Blatné obtěžoval muž, chtěl po nich sex, policisté ho brzy dopadli

  18:00
Třiatřicetiletého cizince, který obtěžoval na začátku roku ženy v Blatné na Strakonicku a požadoval po nich sex, dopadli místní policisté. Muž z Balkánu teď čelí podezření z výtržnictví, za které mu hrozí až dvouleté vězení.

Policisté přijali celkem tři oznámení podobného charakteru. Poprvé se na policii obrátily nezávisle na sobě dvě ženy ve věku 24 a 44 let s tím, že je 3. ledna vpodvečer u pošty v Blatné obtěžoval zanedbaně vypadající vysoký muž. Požadoval po nich sex. Když odmítly, odešel. Další ženu obtěžoval v jiné lokalitě.

„Oznamovatelky, které svůj nepříjemný zážitek popsaly policistům, se shodovaly nejen ve způsobu jednání, ale také v popisu pachatele,“ upřesnila mluvčí policie Jaromíra Nováková.

V jednom případě došlo k fyzickému kontaktu, muž začal ženu na ulici osahávat. „Když dotyčná začala křičet, nechal ji a žena utekla,“ podotkla Nováková s tím, že ženám muž neublížil, ani jim nic nevzal.

Policie během pár dní dotyčného dopadla. Muž, původem z balkánské země, byl zaměstnaný v jedné z blatenských firem.

„Na základě zadokumentovaných důkazů policisté muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví,“ dodala mluvčí Nováková. Cizinci hrozí za jeho chování až dva roky vězení.

Autor: