Babiš na D3 slíbil její dokončení v 2028, pak ho vítali odpůrci i příznivci

  17:54
V jihočeských Netřebicích se do sebe pustili příznivci a odpůrci premiéra Andreje Babiše, zůstalo jen u slov. Babiš do obce zavítal při návštěvě stavby dálnice D3.

Zatímco několik desítek místních obyvatel premiéra Babiše vítalo, do obce dorazilo také několik demonstrantů, kteří požadují jeho demisi. Když vytáhli transparenty, začali na ně místní útočit.

Fotogalerie

„Proč jste tady, my vás tu nechceme. Proč nejste v práci. Kdo vás platí,“ zaznělo od nich. Nakonec si mezi sebou vyměnili názory a zůstalo jen u slov.

Babiš v Netřebicích řekl, že může být celá dálnice z Prahy až k rakouským hranicím hotová v roce 2028. Zmínil, že středočeská část by se mohla stavět podle projektu PPP, tedy za peníze soukromé firmy, která dálnici postaví za své peníze a pak ji po určitý čas provozuje, než ji státu předá. 

Dálnice D3 je nyní v provozu od Mezna na hranicích Jihočeského a Středočeského kraje až po Ševětín na Českobudějovicku. Příští rok na jaře bude hotový další úsek, který D3 dovede až do Českých Budějovic. Kolem nich se nyní staví dva úseky, které budou tvořit obchvat krajského města. Ten bude v provozu v roce 2022.

Autor: