Ve Volyni řidička srazila chodkyni. S autem se pak zřítila do řeky

  15:02
Řidička nedávala při průjezdu Volyní na Strakonicku pozor a vjela na chodník. Tam se chtěla vyhnout procházející chodkyni, což se jí nepodařilo a srazila ji. S autem pak skončila v řece Volyňce. Obě ženy utrpěly lehká zranění.

Ve Volyni se při nehodě zřítilo vozidlo do řeky. (2. srpna 2020) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v sobotu ve 14 hodin ve Volyni na Strakonicku. Řidička jela v SUV značky Honda od centra směrem na Strakonice.

Podle zjištění policistů se nejspíše nevěnovala plně řízení a pravou stranou svého automobilu vjela na chodník, kde zrovna procházela šestadvacetiletá žena.

„Řidička, aby zabránila střetu, strhla řízení vpravo. Chodkyni přesto srazila, poté s vozidlem vyjela úplně mimo komunikaci,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Nejprve čtyřiačtyřicetiletá řidička porazila kapličku elektrického rozvaděče, pak poškodila i okrasné dřeviny a jízdu skončila v řece Volyňce, kam vozidlo spadlo.

„Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, aby zajistily místo dopravní nehody a ošetřily řidičku i chodkyni, neboť se obě ženy lehce zranily. Následně byly převezeny na ošetření do zdravotnického zařízení,“ komentoval mluvčí jihočeských policistů.

Auto z Volyňky vytáhli přivolaní hasiči autojeřábem.

„Případ vyšetřují strakoničtí dopravní policisté, kteří podle rozsahu zranění rozhodnou o právní kvalifikaci,“ uzavřel Bajcura.

Autor: