Na okraji Českých Budějovic shořel autobus MHD, cestující stihli vystoupit

  9:48
Několik cestujících muselo v šest hodin ráno nečekaně rychle opustit autobus MHD na okraji Českých Budějovic. Vozidlo totiž začalo hořet. Řidič to ale včas zjistil, zastavil a lidé mohli bezpečně vystoupit.

Škodu na vozidle hasiči předběžně odhadli na čtvrt milionu korun. | foto: HZS Jihočeského kraje

Řidič autobus odstavil na zastávce na okraji krajského města. Byla to linka 7 jedoucí z nedaleké Včelné. K požáru vyjely dvě profesionální jednotky ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné.

„Všichni cestující hořící autobus opustili sami ještě před příjezdem hasičů. Nemáme informaci, že by byl někdo zraněn,“ oznámila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu. Krátce před půl sedmou se ho podařilo lokalizovat, zásah skončil o půl hodiny později.

„Příčina vzniku požáru je v šetření, výše vzniklé škody byla předběžně stanovena na 250 tisíc korun,“ doplnila Matějů.

Podle ředitele českobudějovického dopravního podniku Slavoje Dolejše požár zavinila pravděpodobně technická závada v zadní části vozidla. Autobus byl už starší, jezdil zhruba 20 let. „Důležité je, že jsou všichni v pořádku. Už jsem nařídil postupně stáhnout tento typ autobusů z provozu a udělat prohlídky,“ doplnil Dolejš.

Preventivní kontroly jsou ale u všech vozidel pravidelné. Dolejš ještě ocenil práci řidiče, který včas zareagoval, vozidlo odstavil a nařídil cestujícím urychleně opustit autobus.

Autor: