Majitel chodil s dogou na vodítku bez náhubku, zvíře pokousalo dvě ženy

  16:04
Dvě ženy zranila argentinská doga bez náhubku, kterou majitel vedl na vodítku. První případ se stal v Českých Budějovicích, druhý o několik měsíců později v Hluboké nad Vltavou. Policisté muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a hrozí mu až dvouleté vězení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Michal Klíma, MAFRA

První útok se odehrál letos počátkem května v krajském městě. „Devětatřicetiletý muž vedl svou argentinskou dogu na vodítku, ale bez náhubku. Když kolem něj procházela žena, tak se po ní pes ohnal a kousl jí. Došlo ke zranění a žena se léčila několik měsíců,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Sotva se první pokousaná žena uzdravila, počínal si majitel dogy stejně nezodpovědně i v Hluboké nad Vltavou. I tam se jeho pes ohnal po kolemjdoucí ženě.

Tentokrát jí způsobil lehké zranění. Přesto musela žena vyhledat ošetření ve zdravotnickém zařízení a pár dnů byla v pracovní neschopnosti.

Po zadokumentování všech lékařských zpráv a znaleckých posudků kriminalisté muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu až dvouleté vězení.

„Pes za své chování není pochopitelně zodpovědný. Vinen je jeho majitel, který nepoužíval pro psa náhubek a podcenil výcvik tohoto plemene,“ konstatoval mluvčí Bajcura.

Autor: