Zlínský kraj znovu hledá Podnikatele roku, rozběhly se nominace

  14:24
Součástí celonárodního ročníku soutěže EY Podnikatel roku bude i tentokrát vyhlášení regionálního vítěze ve Zlínském kraji. Krajský šampion se bude vybírat už podeváté, loni cenu získal designér David Karásek z bílovické společnosti mmcité 1.

David Karásek z mmcité s cenou pro EY Podnikatele roku 2020 Zlínského kraje | foto: EY

„Zlínský kraj je na počet nominovaných podnikatelských osobností tradičně velmi bohatý. Jsem přesvědčená o tom, že zde úspěšně podniká celá řada dalších inspirativních osobností. Pokud ve svém okolí nějakou takovou podnikatelskou osobnost máte, budu velmi ráda, když ji prostřednictvím webu podnikatelroku.cz nominujete,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

Uzávěrka nominací pro aktuální ročník je 21. října.

Zlínský kraj rozvíjející baťovskou tradici má už i svého celorepublikového vítěze, kterým se v roce 2016 stal Petr Chmela, spolumajitel a zakladatel společnosti Tescoma.

„Prosperující soukromý sektor je důležitým předpokladem dynamického rozvoje každé společnosti, země i regionu. Jsem velmi rád, že se tato soutěž koná, neboť je ideální příležitostí, jak zviditelnit úspěšné podnikatele, kteří mohou jít příkladem a být tak inspirací pro ostatní,“ dodává hejtman Radim Holiš.

Aby se podnikatel mohl zúčastnit soutěže, musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem obchodní společnosti a mít rozhodující vliv na její řízení. Jeho firma musí existovat minimálně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. O vítězi krajských kol i celostátního klání rozhoduje porota složená především z vítězů minulých ročníků. Tentokrát v jejím čele usedne loňský český vítěz Josef Průša ze společnosti Prusa research.

Jméno zlínského vítěze bude známé příští rok v únoru, celorepublikové finále se pak odehraje 1. března na pražském Žofíně.

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Zlínského kraje
2020David Karásek, mmcité 1
2019Antonín Machala, Altech
2018Čestmír Vančura, Kovárna Viva
2017Stanislav Martinec, Koma Modular
2016Petr Chmela, Tescoma
2015Michele Tajariol, Tajmac-ZPS
2014Pavel Stodůlka, Gemini oční klinika
2013František a Robert Kudelovi, Chropyňská strojírna
Autor: