Žena se bála zlodějů, syn pro ni ukradl z vysílače kamery a čidla

  13:56
Až na dva roky může skončit ve vězení muž, který z telekomunikačního vysílače na Zlínsku ukradl několik kamer a čidel. Chtěl tím zajistit pocit bezpečí pro svou matku. Po činu ho tížilo svědomí, ale než se stačil jít udat, vypátrali jej policisté.

Muž ukradl z areálu vysílače na Ploštině na Zlínsku kamery a bezpečnostní čidla. | foto: Policie ČR

Vše začalo v pátek krátce po patnácté hodině, kdy odpovědný pracovník radiokomunikačního úřadu oznámil policistům ve Valašských Kloboukách, že před pár minutami ztratil spojení a kamerový signál z vysílače na Ploštině.

„Policisté se vydali k vysílači, aby zjistili, co se stalo. Na místě uviděli podél vysokého plotu čerstvé otisky pracovní obuvi, které pokračovaly podél vysílače a ztrácely se v lese. Policisté se po stopách vydali, ale kvůli těžce dostupnému a silně zalesněnému terénu stopy po pár metrech zmizely,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté se opět spojili s mužem, který jim událost nahlásil. A ten jim sdělil, že na záznamovém zařízení viděl člověka v černém oblečení, který manipuloval s dalšími nainstalovanými kamerami. Policisté z kamerových záznamů díky znalosti místních obyvatel odhalili, o koho se jedná.

Fotogalerie

Devětatřicetiletého, bezproblémového a dosud netrestaného muže objevili následující den v jeho rodinném domě na Valašskokloboucku.

Muže podle jeho slov tížilo svědomí a sám se plánoval jít přiznat. Policisty tak s úlevou následoval na oddělení, kde popsal, jak přelezl 2,5 metru vysoké kovové oplocení areálu vysílače a vlastními silami z něj odcizil čtyři bezpečnostní kamery a tři pohybová čidla. Způsobená škoda byla více než dvanáct tisíc korun.

„Důvodem porušení zákona nebyl majetkový prospěch pachatele, nýbrž pomoc matce. Chtěl jí zajistit v rodinném domě, v němž ho často navštěvuje, pocit bezpečí, jelikož má žena strach ze zlodějů,“ poznamenala Kozumplíková.

Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež.

„Přestože svého činu lituje a předměty vrátil, v případě odsouzení by mohl muž strávit až dva roky za mřížemi,“ doplnila mluvčí. 

Autor: