Tragédie v Rožnově, muž zastřelil svou družku, dvě děti a pak sám sebe

  12:26,  aktualizováno  15:43
Policie řeší v Rožnově pod Radhoštěm trojnásobnou vraždu. Pachatelem je podle policie muž, který zastřelil družku policistku a své dvě děti. Použil k tomu legálně drženou krátkou střelnou zbraň. Podle informací iDNES.cz v případu figuruje zástupce ředitele městské policie v jednom z měst na Vsetínsku.

„Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trojnásobnou vraždu. 49letý muž zastřelil svou 35letou družku a své děti. Poté zbraň obrátil proti sobě,“ sdělila mluvčí krajské policie Simona Kyšnerová.

Podle ní je obětí uniformovaná policistka, která sloužila v okrese Vsetín.

Policisté k události vyrazili okolo půl desáté ráno, tragédii nahlásili rodinní příslušníci, kteří vstoupili do domu. Incident se udál v lokalitě Rybníčky. Podle reportérky iDNES.cz je celá ulice zapáskovaná a na místě nadále operuje policie.

Zavražděné děti byly dvě holčičky ve věku 2 a 6 let. Dále se pak potvrdilo, že se čin stal v domě, který je podle katastru nemovitostí psaný na zástupce ředitele městské policie v jednom z měst na Vsetínsku. To, že se případ právě tohoto muže týká, potvrdil redakci starosta zmíněného města.

Sousedé uvedli, že obyvatele domu neznali, protože se do něj přistěhovali teprve nedávno.

Na místo přijela kvůli umrtí policistiky i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), případ ale nepřebrala a jen shromažďuje informace.

Kyšnerová potvrdila, že na místě stále pracují kriminalisté i soudní lékaři. Zjišťovat další okolnosti činu budou nejméně do večera.

Mluvčí krajské záchranky Jakub Omelka potvrdil, že na místě zasahovali i zdravotníci. „Přes veškerou snahu náš lékař musel konstatovat smrt dvou dospělých osob a dvou dětí. Povolali jsme tak koronera,“ sdělil Omelka s tím, že vzhledem k policejnímu vyšetřování nemůže uvést další podrobnosti.

Ve Zlínském kraji jde o druhý násilný trestný čin během několika dní. Minulý týden ve čtvrtek zastřelil v sídle krajského úřadu ve Zlíně jednu ze zaměstnankyň její bývalý partner.

Na Vsetínsku už letos k jedné čtyřnásobné vraždě došlo. V dubnu v obci Loučka usmrtil jednatřicetiletý muž o rok starší ženu a tři malé děti, navíc se pořezal a způsobil výbuch domu. Podle policie byl muž obviněn z vraždy a je umístěn ve vazbě.

Autoři: , ,