Opilec řádil jako smyslů zbavený, pral se s policisty i jejich autem

  14:18
Kvůli jednomu opileckému excesu hrozí muži až šest let za mřížemi. Pod vlivem alkoholu a drog nejprve napadal hosty restaurace ve Vizovicích, obnažoval se a poté zaútočil na zasahujícího policistu, přičemž poškodil policejní vozidlo. Je tak obviněný hned ze tří trestných činů.
Vazební věznice Hradec Králové

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Případ se stal koncem června. Když agrese muže, namířená proti hostům restaurace, přesahovala snesitelné meze, obrátili se na tísňovou linku.

„Policisté prvosledové hlídky ze Zlína vyrazili do restaurace ve Vizovicích kvůli muži, který fyzicky i verbálně napadal ostatní hosty a obnažoval se před nimi,“ popsala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Jeden z policistů chtěl vyvést výtržníka z restaurace ven, druhý mezitím zjišťoval informace k jeho chování.

„Násilník se však nečekaně otočil a udeřil policistu pěstí do tváře, potom ho chytil za bundu a pod krkem. Muži zákona společně agresora zpacifikovali a počkali na příjezd svých kolegů,“ doplnila mluvčí.

Ani tím ale řádění opilce neskončilo. Nepřestával policisty častovat vulgárním výrazy, vyhrožoval jim a neustále se snažil útočit. Žádného z policistů už zasáhnout nedokázal, služební auto ale neuhnulo, a tak alespoň praštil hlavou do kapoty, kterou viditelně poškodil.

Při nastupování se mu ještě podařilo loktem rozbít boční okno. Úhrnem tak způsobil na autě škodu za dvacet tisíc korun.

Dechová zkouška u výtržníka ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu a pozitivní byl i test na přítomnost drog. Po lékařské prohlídce muž skončil v policejní cele. Ta pro něj nebyla neznámá, v rejstříku trestů už má dva záznamy za násilnou trestnou činnost.

Po vystřízlivění však překvapil. Sice uvedl, že si prakticky nic nepamatuje, ale omluvil se za své chování. Stav, do kterého se uvedl, zdůvodnil rodinnými problémy.

Devětatřicetiletého muže z Ostravy nyní komisař kriminální policie obvinil ze spáchání trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě.

Autor: