Řidič agresivně předjížděl, poškodil jiné auto a málem zavinil vážný střet

  9:40
Tragické následky mohl mít agresivní předjížděcí manévr neznámého šoféra mezi obcemi Velký Ořechov a Pašovice na Zlínsku. Řidič se jen těsně vyhnul protijedoucímu vozidlu a ještě poškodil předjížděné auto. Protože od nehody ujel, pátrají po něm policisté.

Nehoda se stala minulé úterý v půl šesté v podvečer v úseku, kde je předjíždění zakázáno.

„Dosud neznámý řidič osobního vozidla SUV tmavé barvy, pravděpodobně Toyota RAV 4, roku výroby 2016 až 2018, při jízdě ve směru z Velkého Ořechova na obec Pašovice nerespektoval podélnou souvislou čáru a při jízdě zatáčkou začal vysokou rychlostí předjíždět před ním jedoucí vozidlo Škoda Octavia bílé barvy,“ popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na videu pořízeném z kabiny předjížděného vozidla je vidět, že tmavé auto se do svého pruhu zařadilo na poslední chvíli, od střetu s protijedoucím vozidlem jej dělil jen okamžik.

Navíc předjíždějící řidič při manévru poškodil přední části předjížděného vozidla.

Zatímco konsternovaný šofér předjížděného auta zastavil, agresivní řidič ujel.

„Jen shodou šťastných okolností nedošlo při předjíždění k závažnému či tragickému následku,“ potvrdila policejní mluvčí.

Dopravní policisté podle ní pátrají po viníkovi nehody, který měl po nehodě jistě poškozenou pravou boční nebo i zadní část vozidla. „Mohl proto v minulém týdnu vyhledat servis a nechat si toto poškození opravit,“ zmínila Kozumplíková. 

Policisté hledají také řidiče protijedoucího vozidla. „Pokud nám můžete se ztotožněním těchto osob pomoci, ozvěte se, prosím, na linku 158,“ doplnila mluvčí.

Ke střetu vozidel došlo na silnici mezi Velkým Ořechovem a Pašovicemi.

Ke střetu vozidel došlo na silnici mezi Velkým Ořechovem a Pašovicemi.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: