V Brodě se čelně srazily kamiony, celý den blokovaly tah na Luhačovice

  14:18,  aktualizováno  18:24
Dva kamiony se ráno čelně srazily v Uherském Brodě. Nehoda se stala na křižovatce ulic Těšovská, Dr. Horáka a U Dvora na hlavním tahu mezi Brodem a Luhačovicemi. Oba řidiči jsou zranění. Silnice byla uzavřená až do 18 hodin.

Srážka dvou kamionů uzavřela hlavní komunikaci z Uherského Brodu na Luhačovice. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala krátce před šestou hodinou ranní. Nákladní souprava přepravující mouku, kterou řídil sedmačtyřicetiletý cizinec, jela po hlavní silnici směrem na Luhačovice.

V křižovatce šofér zřejmě až na poslední chvíli zaregistroval před ním stojící auto Renault Duster, který odbočoval vlevo.

„Aby se řidič náklaďáku na mokré vozovce vyhnul střetu, strhl řízení do protisměru a tam se čelně srazil s protijedoucí nákladní soupravou převážející krmivo,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. 

Náraz odhodil protijedoucí soupravu s krmivem na zídku rodinného domu, náklaďák s moukou poté ještě narazil do renaultu. 

Při nehodě se zranili oba šoféři nákladních aut. „Jeden z nich se již v době příjezdu hasičů nacházel mimo vozidlo a první pomoc mu poskytovali svědci nehody. Řidič druhého náklaďáku byl zaklíněný v kabině,“ popsal mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček.

„Zaklíněný muž byl ze zdemolované kabiny vyproštěn pomocí speciálního hydraulického zařízení. Oba řidiči byli následně odvezeni do nemocnice,“ doplnil.

Protože z vozů unikly provozní kapaliny, hasiči je zasypali a zklikvidovali sypkými sorbenty.

Dvoučlenná osádka osobního automobilu vyvázla bez zranění. Dechové zkoušky na alkohol byly u všech účastníků nehody negativní.  

„Na nákladních vozidlech vznikla škoda celkem 1,6 milionu korun, na osobním automobilu 150 tisíc korun a na zídce 10 tisíc korun,“ upřesnila Kyšnerová. Před 14. hodinou informovala, že na místě nehody stále pracují policisté a odstranění nabouraných kamionů ještě nějaký čas potrvá.

Podle serveru dopravniinfo.cz se podařilo na silnici obnovit provoz až v 18 hodin.

Nehoda se stala na hlavním tahu z Uherského Brodu do Luhačovic na křižovatce ulic Těšovská, Dr. Horáka a U Dvora.

Nehoda se stala na hlavním tahu z Uherského Brodu do Luhačovic na křižovatce ulic Těšovská, Dr. Horáka a U Dvora.

Autor: