Uherské Hradiště koupí budovu po Komerční bance, přesune tam úředníky

  10:12
Vzniklo ve druhé polovině třicátých let a po celou dobu sloužilo jako peněžní instituce. Teď je bývalé sídlo Komerční banky v centru Uherského Hradiště na prodej. A zastupitelé se na mimořádném jednání rozhodli, že ho koupí. Za architektonicky hodnotný objekt s okolním pozemkem zaplatí 35 milionů korun.

„Budova si zaslouží, aby byla stále veřejně přístupná a aby mohly její hodnoty být nadále udržovány a trvale veřejně prezentovány,“ vysvětlil starosta města Stanislav Blaha.

Jde o nemovitou kulturní památku postavenou podle projektu Františka Šnajdra, kterou zdobí monumentální vstupní část vyzdobená sochařem Jaroslavem Horejcem.

Fotogalerie

Stojí naproti okresnímu soudu a Komerční banka, která v ní sídlila od roku 1990, se přestěhovala jinam.

„V interiéru jsme zásadní změny nedělali, protože je památkově chráněná. Co se týká exteriéru, směřovali jsme investice hlavně do udržení reprezentativního stavu a plné funkčnosti budovy, například jsme vyměnili střešní krytinu,“ doplnil pro MF DNES mluvčí banky Michal Teubner.

Radnice už zná i účel, ke kterému by dál měla budova sloužit. Chce do ní přestěhovat některé úředníky z Revoluční ulice, aby obyvatelé už nemuseli různé doklady vyřizovat na několika vzdálených místech jako dosud.

Půjde o úředníky, kteří mají na starosti vydávání řidičských a občanských průkazů, cestovních dokladů, ale i registr řidičů a vozidel či matriku.

Kromě nich by v budově sídlil také útvar interního auditu a oddělní informatiky.

Podle některých zastupitelů by ale radnice měla o využití ještě diskutovat a zvážit i jiné varianty. Možnosti by mohla nastínit chystaná studie.

„Určitě by bylo vhodné koncepčně promyslet i jiné případné varianty využití budovy,“ dodal zastupitel František Elfmark.

Autor: